امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده است؟

رهبر عزیز انقلاب:
"جوانان در محیط خودشان، امر به معروف و نهی از منکر کنند. چرا این واجب امر به معروف و امر به کار خوب در جامعه ی اسلامی هنوز اقامه نشده است؟
نگویید به من چه؛ او هم نمی تواند بگوید به تو چه؛ اگر هم گفت، شما اعتنا نکنید.
بعضی ها خیال می کنند تا منکری دیده شد باید با مشت به سراغش بروند! نه، ما سلاحی داریم که از مشت کارگرتر است. آن چیست؟
زبان از مشت خیلی کارگرتر و نافذتر و مؤثرتر است، مشت کاری نمی کند.
... حرف بزنید، بگویید، یک کلمه بیشتر هم نمی خواهد؛ لازم نیست یک سخنرانی بکنید. کسی که می بینید خلافی را مرتکب می شود دروغ، تهمت، کینه توزی نسبت به برادر مؤمن، بی اعتنائی به محرمات دین، بی اعتنایی به مقدسات، اهانت پذیرفته های ایمانی مردم، پوشش نامناسب، حرکت زشت  یک کلمه ی آسان بیشتر نمی خواهد؛ بگویید این کار شما خلاف است. لازم نیست که با خشم همراه باشد. شما بگویید، دیگران هم بگویند، گناه در جامعه خواهد خشکید. امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنید؛ نگذارید در جوامع جوان -چه در مدرسه ها و چه در دانشگاهها- کار به فساد بکشد. این مراکز برای دشمن هدف است"

/ 6 نظر / 22 بازدید
منتقد

به نظر من که راهکارهای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ی ما کاربردی نیست

ناشناس

بازم دم شما گرم که بعضی چیزا رو از وسط کتاب انقلاب میکشی بیرون زیادی خاک نخورن

به نام دوست سلام رفقا من اقیانوس عمیقی از نکته های اخلاقی و عرفانی ناب پیدا کرده ام.تنی به آب بزنید و صفا کنید...آنها که مدتها پیش طعم شیرین این آب تنی راچشیده اند، ذوق زدگی این کودک نادان را بر کودکی اش ببخشند یا حق http://www.salehin.com/fa/index.php

محمد

خیلی خوبه که ما گوشمون به حرف اماممون باشه

من کاملا با نظر اقای خامنه ای موافقم ولی مشکل جامعه ما اینجاست که اکثرا همین یک کلمه حرف رو بلد نیستند چطوربزنندآدمای با ایمان جامعه ما اگر نگم 100%ولی بالای 90%فکر میکنند چون نماز میخوانند و روزه میگیرند دیگه خیلی بنده های خوبی هستند و به خودشون اجازه میدن به اسم امر به معروف و نهی از منکر به بقیه توهین کنند من با آدمای مومن زیاد برخورد داشتم و به جرأت میتونم بگم اکثرا دین گیریزی ایجاد میکنند وبیشتر به مظلومیت اسلام پی میبرم که "من از بیگانگان هرگز ننالم .....که با من هرچه کرد ان اشنا کرد" نظرمو با یک نمونه از همین جور آدما میبندم خود شما با متنی که در مورد روزه خواری گذاشته بودی خدا وکیلی با این همه فحش وتوهینی نثار روزه خوارها کردی تونستی یه نفرو روزه گیر کنی این بود امر به معروف یک کلمه ای ولی به جای ناسزا گفتن می تونستی از فواید درجات معنوی بالای روزه داران بگی چون مشکل اکثر جوانهای ما بی خبریه یا علی

محمد حسین

سلام به همه عاشقان ولایت من در این زمینه اطلاعاتی در مورد حزب حجتیه پیدا کردم.که وظیفه خودم دونستم که شما هم بدونید.و اونو در معرض عموم قرار بدید. انشاالله که خود آقا امام زمان یاور و حافظ این انقلاب باشه. http://chall.blogfa.com/post-39.aspx از مدیریت سایت هم تقاضا می کنم مانع این اطلاع رسانی مهم نشن.