تجمع روز 23 آذر در دانشگاهمان(امیرکبیر)

خمینی شاهد باس            موسوی تنها شده

تجمع روز 23 آذر در دانشگاهمان(امیرکبیر) برای نشان دادن خشم دانشجویان انقلابی در اعتراض به توهین به تمثال مبارک بنیانگذار انقلاب و جانشین با کفایتش مقام معظم رهبری در حالی  شکل گرفت که تقریبا جریان مقابل حرفی برای گفتن نداشت(چه از نظر تعداد و چه از نظر محتوایی) که این مسئله نشان دهنده این مطلب است که محبت به امام و مقام معظم رهبری درختی است استوار که ریشه آن در دل مردم است.

اما یکی از  مسائل مورد توجه در این تجمع شعاری بود که هر دو طرف تجمع به آن اعتقاد داشتند و یکصدا آنرا فریاد میزدند:

"خمینی شاهد باش               موسوی تنها شده"  

این شعار قطعا به این معنی نبود که چون 23% رائ دهندگان(تقریبا 13 میلیون نفر) به میر حسین موسوی رائ داده و تقریبا باقی رائ دهندگان طرفدار کاندیدای رقیب او بودند ایشان تنها شده است بلکه این واقعیت به این مسوله بر میگردد کههمین 23% که قاطبه آنها معتقد به نظام اسلامی و پیرو ولی فقیه آن می باشند وقتی مشاهده کردند که کاندیدایشان بر خلاف شعار های انتخاباتی اش  تنها چیزی که در پیشبرد کارهایش به آن توجه ندارد قانون مداری است.وقتی دیدند که تمام دشمنان نظام(از منافقین و سلطنت طلبان گرفته تا رقاصه های فراری از کشور و ...) از ایشان حمایت می کنند ولی او کوچکترین اشاره ای نمی کند که مشی او از آنها جداست.آنگاه که دانستند در زمانی که افرادی که خود را منتسب به وی می دانند در راهپیمایی روز قدس (که متعلق به فلسطین است) شعارهایی به نفع رژیم اشغالگر و ضد فلسطین سر دادند ولی ایشان به صورت لفظی هم از این اقدام طرفدارانش ابراز برائت نمی کند.وقتی می بینند شخصی که شماره بیانیه هایش در نزدیکی سه رقمی شدن است اما وقتی به امام و رهبر فرزانه انقلاب توهین می شود ایشان در محکومیت این اقدام یک خط هم نمی نویسد آیا طبیعی نیست که او را تنها بگذارند؟

البته در این اتفاق به صورت دفعی رخ نداد بلکه در هر مرحله درصد بالایی از طرفداران ایشان وی را تنها گذاشتند.

پس وقتی می گوییم موسوی تنها شده معنایش این است که فقط اقلیت حقیری که بقای خود را در هیاهو و اغتشاش می بیند و تنها شیوه راهبردی را جریان کف خیابانی می دانند،برای پیشبرد اهداف خود از آقای موسوی حمایت می کنند و او را سپر بلای خود کرده اند.

اما مشخص نیست این اقلیت که به نظر نمی رسد از بهره هوشی حداقلی هم برخوردار باشد چه زمانی متوجه خواهند شد که مردم دیگر فریب سفسطه و هوجی گری آنان را نمی خورند ولذا چنین جریانی دیگر قادر به زیستن نیست؟

محمد جواد ورکش

٢۵ آذر

ساعت ١٩:٣٠

 

 

 

/ 1 نظر / 14 بازدید
محمد ترک یلماز

بسم الله سلام جواد این نکته ی "موسوی تنها شده" جالب بود! گفتم یک چیزی بنویسم که بدانی بزرگترها(!) اینجا را چک می کنند و حواست را جمع کنی![چشمک] *** از زمین تا آسمان آه است می دانی چرا؟ یک قیامت گریه در راه است می دانی چرا؟ بر سر هر نیزه خورشیدی ست یک ماه تمام بر سر هر نیزه یک ماه است می دانی چرا؟ اشهد ان لا...شهادت اشهد ان لا ...شهید محشر الله الله است می دانی چرا؟ یک بغل باران الله الصمد آورده ام نوبهار قل هوالله است می دانی چرا؟ راه عقل از آن طرف راه جنون از این طرف راه اگر راه است این راه است می دانی چرا؟ از رگ گردن بیا بگذر که او نزدیک توست فرصت دیدار کوتاه است می دانی چرا؟ از کجا معلوم شاید ناگهانت برگزید انتخاب عشق ناگاه است می دانی چرا؟ از محرم دم به دم هر چند ماتم می چکد باز اما بهترین ماه است می دانی چرا؟