بیانیه بسیج دانشجویی 8 دانشگاه بزرگ تهران خطاب به دولت و مجلس در اعتراض به تصویب


بسم الله الرحمن الرحیم

"خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار بشوند. معاذالله که این با سیره و روش انبیا و امیرالمومنین و ائمه معصومین - علیهم السلام - سازگار نیست."
(امام خمینی - 6/5/1366)

ناباورانه مطلع شدیم که در ادامه تصویب لایحه برنامه پنجم توسعه، بند "ی" از ماده 24 تصویب شد. به راستی که این بند با صدور مجوز جذب دانشجوی پولی در دانشگاه‌های دولتی، لکه ننگی است بر دامان همه دلدادگان انقلاب و عدالتخواهان.

ما اشتباه کردیم. آری، اشتباه از ما بود که هنگامی که دیدیم کلید درب بسته کنکور با وجود کلاسهای گوناگون و گرانقیمت، "پول" شده است و به وضوح مشاهده می شود که متوسط سطح مالی رتبه های برتر کنکور بسیار بالاتر از متوسط جامعه است، فریاد اعتراض مان شادی نگاه های شما را همانند نگاه های دانش آموزان مستضعف به غم تبدیل نکرد.
 اشتباه از ما بود که مسئولینمان را نبردیم تا مناطق فقیر شهر را دیده و مشاهده کنند که صاحبان اصلی این انقلاب چه کسانی هستند. تا برای آنها قانون وضع کنند، نه برای عده ای مرفه بی درد.

آقایان، ایمان ما به عدالت علوی با آنچه بر زبان شما جاری بوده و در قوانین مصوب شما هویدا گشته، متفاوت است. به فرموده اماممان، سید علی خامنه ای " قانون باید بتواند از حقوق ضعفا دفاع کند، والاّ قانونى که پولداران را پولدارتر کند، قانون مملکت اسلامى نیست. قانون باید بتواند گره‏ها را باز کند و به دردِ دل قشرهاى محروم برسد."(۱۳/۱۱/۱۳۷۸)

آقایان، ما انقلاب و رهبرش را متفاوت از این مسیری که شما می روید یافته ایم.
پس از این همه تاکیدات رهبر انقلاب بر لزوم تولید ثروت از راه علم، دیگر با کدامین توجیه می خواهید حلقه ای بسته ایجاد کنید میان ثروت و علم؟! آیا قرار است سرمایه داران و فرزندانشان به دانشگاه آمده تا با تولید ثروت دانش بنیان، بر ثروت های خود بیافزایند و دیگر اقشار جامعه تنها نظاره گر این دور باطل باشند؟!

آیا تجربه این طرح کافی نبود برای پرهیز از این اقدام؟! در گذشته نیز دانشگاههای صنعتی شریف، تهران و صنعتی امیرکبیر از طریق برگزاری دوره های مشترک با دانشگاههای خارج از کشور مشابه این طرح را اجرا کرده اند، که عواقبش بر همه معلوم شد. آن چه که بر سر فرهنگ دانشگاهها آمد بر تمام کسانی که آن دوران در دانشگاه بودند معلوم است. هنگامی که عده ای خود را صاحب حق و طلبکار از دانشگاه می بینند -چون پولش را داده اند- ، همگی از طبقه مرفه جامعه هستند و اکثرا فرهنگ کاخ نشینی را با خود به همراه دارند، فکر می کنید از کارخانه های انسان سازی، انسانهایی انقلابی بیرون خواهد آمد؟! چه بر سر فضای فرهنگی دانشگاه می آید؟

 

مگر نه این است که دانشگاه های معتبر کشور به دلیل ورود دانشجویان قوی به این دانشگاه ها اسم و رسم یافته اند؟ پس به چه دلیل، اعتباری را که با زحمت شبانه روزی دانشجویان کوشای این دانشگاه ها به وجود آمده، با پول معاوضه کرده و عده ای که قوت علمی ندارند را معتبر می کنید؟ آیا با این مدرک فروشی که به راه انداخته اید، اعتبار مدارک را نیز به فروش نگذاشته اید؟ 
آیا نمی توان این موضوع را "استثمار تلاش دانشجویان کوشا" به نفع مرفهین و پولدارها نامید؟ چرا که آنها با تلاششان برای دانشگاه اعتبار کسب میکنند و عده ای این اعتبار را با پولشان می خرند.

 

شما را توصیه می کنیم که بار دیگر مصوبه خود را بررسی کنید تا زمینه ساز یکی از بزرگ ترین خطر انقلاب نشوید. به راستی متوجه آن نشده اید که با تصویب این بند زمینه تربیت نسلی از مدیران آینده جمهوری اسلامی را فراهم می نمایید که به مبانی جمهوری اسلامی پایبند نبوده و تنها زر را به رسمیت می شناسند؟!

 

"یکى از بزرگترین خطرات حکومتهایى که معتقد به مبنایى هستند، این است که صاحبان پول بتوانند در ارکان حکومت اعمال نفوذ کنند. اینها همه چیز را خراب مى‏کنند. هر بخشى از نظام اگر تحت تأثیر زرمندان و ثروتمندان قرار گرفت، ضایع خواهد شد."(امام خامنه ای-۵/۴/۱۳۸۱)

 

بدانید که دانشجویان انقلابی این بند ننگین لایحه پنجم و چندین بند دیگر آن را که پس از تصویب دولت و مجلس منتظر نظر شورای نگهبان است نخواهد پذیرفت. ما بیشتر دوست داریم تا خود دولتمردان و نمایندگان مجلس به خود آمده و اشتباهی را که کرده اند، جبران نمایند. هرچند که اگر اینگونه نشود به هر وسیله مشروعی متوسل خواهیم شد تا جلوی اجرا شدن این بی عدالتی را بگیریم.

 

بدایند که جنبش دانشجویان مسلمان ساکت نمی ماند و برای دفاع از حقوق مستضعفین- همان صاحبان واقعی انقلاب و ولی نعمتان همه ما – به صحنه آمده و تا آخرین نفس مبارزه خواهند کرد.

 

والسلام علی من اتبع الهدی


بسیج دانشجویی دانشگاه های

صنعتی امیرکبیر، امام صادق (ع)،خواجه نصیر،تهران،شهید بهشتی،،صنعتی شریف، علم و صنعت، علامه طباطبایی

 

ذر زیر بیانیه ی جنبش عدالتخواه دانشجویی نیز آورده شده است.

متن این بیانیه بدین شرح است:

باید هر پدیده‏ى ضد عدالت در واقعیات کشور مورد سؤال قرار گیرد " مقام معظم رهبرى ( حفظه الله و رعاه ) 6\8\81 " . روز سه شنبه با حمایتهای رئیس و نایب رییس مجلس، یکی از این مواد (بند ی ماده ۲۴) را به تصویب برسانند که به موجب آن بنابر بند ی ماده 24 و تبصره 1 ذیل آن، “دانشگاه های دولتی می‌توانند نسبت به تأسیس شعب در شهر محل استقرار خود یا دیگر شهرها و مناطق آزاد داخل کشور و خارج از کشور و … به‌صورت خودگردان و با دریافت شهریه از داوطلبان اقدام کنند. پذیرش دانشجو در شعب دانشگاههای مذکور در داخل کشور خارج از آزمون سراسری انجام خواهد شد. “ این مصوبه را می توان حرکتی در جهت نهادینه کردن تبعیض در ساختار علمی کشور دانست. حرکتی که از پشتوانه نظری لیبرال مابانه آب می خورد. حرکتی که در ذات خود با عدالت در تعارض است و متاسفانه به نام عدالت آموزشی مطرح گردیده است. واقعا جای بسی تاسف است که این طرح از دولتی که شعارش عدالتخواهی و توجه به محرومین است برآمده و در مجلسی تصویب شده است که اکثریت آن را اصولگرایان تشکیل داده اند و داعیه دار ولایت و ولایت مداری می باشند. مگر غیر از این است که با تصویب و اجرای این طرح ( که خدا آن روز را نیاورد )‌ شاهد بازتولید طبقه ثروت و قدرت خواهیم بود. و با این کار باید نگران آینده انقلاب اسلامی باشیم. مگر مردم بصیر ایران اسلامی در انتخابات گذشته "نه " محکمی به جریان اشرافیت و حاکمیت ثروت نگفت پس چرا با این مصوبه حاکمیت ثروت و سرمایه را نهادینه می کنید؟.لذا با امضا این طومار اعلام می نماییم که مخالف این طرح ننگین و ضد عدالت و بازتولید کننده طبقه اشراف هستیم و از نمایندگان مجلس و نیز دولت عدالتخواه می خواهیم تا نسبت به جبران اشتباه خود هرچه سریعتر اقدام نمایند و همچنین از شورای محترم نگهبان قانون اساسی می خواهیم که این مصوبه ضد عدالت که برخلاف قانون اساسی نیز می باشد را تایید ننموده و از اجرایی شدن این طرح جلوگیری نمایند. دوستان و حامیان این جنبش با نظرات خود در وبلاگ و ((اضافه شدن به متن  جنبش ))این بیانیه را امضاء می فرمایید  تا ان شا الله با جمع آوری این طومار باشد تا با رسانیدن اعتراض همه عزیزان به گوش مسئولین از این خطر جدی نظام مقدس جمهوری اسلامی را رهایی بخشند .

 

 

 

/ 5 نظر / 20 بازدید

شما بسیجیا به دولت هم اعتراض میکنید؟!!!!!!!!!!!

mojtabah

سلام، آقای احمدی‌نژاد یک طوری رفتار می‌کند که انگار انتخابات را خودش تنها برد . آقای احمدی‌نژاد باید بدانند به جای فوتبال بازی باید به حضور جلسهٔ هیأت دولت در قم می‌رفتند. آقای احمدی‌نژاد باید بداند که ما بسیجیها تنها گروهی بودیم و هستیم که تنبیه فتنگران را شخصا به دست گرفتیم حتی اگر عکسهای ما را با اسلحه همه جا پخش کردند. ما قوای امام زمانیم نه قوای آقای احمدی‌نژاد ما حکم خدا را اجرا می‌کنیم حالا هر کس رئیس جمهور باشه. درود بر ولایت فقیه. شرم بر افتخار و اعتبار طلبان.

فامیل

جالبه موفق باشی (-:

سپهر

اگر هرکس قصد دشمنی با اسلام را داشت مقابله می کنید آن وقت چرادر مقابل این همه بی عدالتی سکوت می کنید در صورتی که اساس اسلا م عدالت است؟

مرتضی

سلام از مطالبت استفاده کردم خیلی جالب بود پس کی میخوای بازار رو به روز کنی؟ منتظریم. موفق باشی راستی منم به روزم حتما سربزن خوشحال میشم نظرت رو بدونم یاعلی [گل][گل][گل]