شانزده آذر عاشورایی دانشگاه امیرکبیر

روز اول محرم، دانشگاه صنعتی امیرکبیر شاهد عزاداری و حرکت دانشجویان در صحن دانشگاه بود. مراسم دمامه زنی در صحن دانشگاه از ساعت 11 با استقبال زیاد دانشجویان، آغاز گردید. این مراسم شروع برنامه ی عزاداری دانشجویان به مناسبت اول محرم بود.از سویی دیگر تعدادی از دانشجویان وابسته به گروهکی خاص که جمعیتی 20 الی 30 نفره داشتند مقابل دانشکده عمران جمع شدند. سپس تعدادی دیگر از دانشجویان دانشگاه نیز به آنها نزدیک شده و به پرسش از علت کارشان و مباحثه و گفتگو پرداختند. با شروع شدن مراسم دمامه زنی، این جمعیت قلیل با گریز  از گفتگو با دانشجویان اقدام به خواندن سرودن کردند. اما دانشجویان با ادامه دادن مراسم عزاداری به سر دادن شعارهای مرتبط با فضای محرم و شعارهایی ضد استکباری متناسب با روز دانشجو علیه آمریکا و اسرائیل پرداختند.

 برنامه ی عزاداری با رسیدن به وقت نماز ظهر و عصر قطع گردید و دانشجویان به سمت مسجد دانشگاه حرکت کردند. در این هنگام آن عده ی قلیل که از رفتن دانشجویان عزادار به نماز جماعت و به تبع آن خالی شدن صحن دانشگاه از حضور آنها اطمینان یافته بودند، با جمع شدن مقابل دانشکده برق با تشکیل زنجیری کوچک، از دانشجویان می خواستند تا به آنها بپیوندند که با عدم استقبال شدید دانشجویان مواجه شد.
دانشجویان پس از نماز با ایجاد دسته ی عزاداری و حرکت در صحن دانشگاه، به ادامه عزاداری خود پرداختند که با رسیدن جمعیت زیاد عزاداران، آن عده ی قلیل پراکنده و متفرق گردیدند. هر چند این عده با خواندن شعر و سر دادن شعارهای انحرافی، سعی در برهم زدن نظم و برنامه عزاداری داشتند اما به دلیل جمعیت زیاد عزاداران، موفق به انجام آن نشدند.


در پایان، دانشجویان عزادار با جمع شدن مقابل ورودی آمفی تئاتر اصلی دانشگاه، به صحبت های یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر پیرامون 16 آذر و نسبت آن با محرم و جنبش دانشجویی گوش دادند. وی در ابتدا با اشاره به نزدیک شدن به ساعت شروع کلاسها صحبت ها و نکات خود را بدون استفاده از بلندگو ادامه داد.
 وی با اشاره به قربانی کردن 3 دانشجو مقابل پای نیکسون، گفت: 30 سال است که روزگار ذلت به پایان رسیده است. امروز غرب در مذاکرات هسته ای مجبور است بنا به طرح ایران اسلامی، مذاکره کند. غرب مجبور است بابت تمام جنایت ها به خصوص دو ترور اخیر دانشمندان هسته ای پاسخگو باشد. این عزت و قدرت ریشه در حرکت ضد ظلم و ضد آمریکایی دانشجویان دارد.وی پس از تکبیر دانشجویان ، در ادامه با اشاره به این که خون این سه شهید، باعث شنیده شدن فریاد مرگ بر آمریکا در ایران شد، گفت: جنبش دانشجویی و اساسا فطرت انسانی نمی تواند نسبت به ظلم و جنایت و استکبار عده ای سکوت کند. روحیه ضد آمریکایی و ضد استکباری همواره جزء ویژگی های جوانان و دانشجویان باقی خواهد ماند.

 


این دانشجو ادامه داد: واقعا جای سوال است که چطور عده ای رویشان می شود و این جرات را به خود می دهند که سنگ جنایتکارانی چون آمریکا را اینچنین به سینه بزنند.
وی همچنین با آرزوی شادی روح سه شهید 16 آذر، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای لبنان، فلسطین، سومالی، عراق و افغانستان و سایر نقاط جهان اسلام، به همزمانی 16 آذر و محرم اشاره کرد و گفت: این تطابق یعنی اینکه جنبش دانشجویی باید با حفظ روحیه ضد ظلم و ضد استکباری خود راه امام حسین و شهدای کربلا را ادامه دهد.
در پایان نیز با اشاره به زمان شروع کلاس ها، پایان مراسم اعلام شد. 


گزارش های ویدئویی مرتبط:

http://autbasij.org/video/16azar89/MOV01314.MP4
http://autbasij.org/video/16azar89/MOV01299.MP4
http://autbasij.org/video/16azar89/MOV01298.MP4

/ 7 نظر / 23 بازدید
محمد

حسین(ع) بیش از آب تشنه ی لبیک بود آفرین بر لبیک گویان اباعبدالله

بی انتها...

پس کجایید شماها؟ دل ما رو خون کرد هر کی تو تهران دیدیم سوخته این شهر انگار...! تو کوفه هم این قدر دین ما رو به مسخره نمی گرفتند که این ها می گیرند پس کجایید شماها؟

پلاک شکسته

سلام السلام علیک یا اباعبدالله حسین (ع) با عزاداری مردم لرستان به روزم[گل]

محمد حسین

سلام به همه عاشقان ولایت من در این زمینه اطلاعاتی در مورد حزب حجتیه پیدا کردم.که وظیفه خودم دونستم که شما هم بدونید.و اونو در معرض عموم قرار بدید. انشاالله که خود آقا امام زمان یاور و حافظ این انقلاب باشه. http://chall.blogfa.com/post-39.aspx از مدیریت سایت هم تقاضا می کنم مانع این اطلاع رسانی مهم نشن.

وب سایت دانلود و سرگرمي

سلام عزيزم اگر به دنبال تازه ترین مطالب اینترنتی در زمینه های مختلف از جمله کامپیوتر،علمی،تفریحی،سرگرمی،ورزشی،هنری،آموزشی،دنیای بازی،دانلود و دهها مطالب جدید دیگر هستید xحتما سر بزنيد.

مصطفی نمازیان

بنام خدا. با مطلبی تحت عنوان" اصولگرایان متوهم سوژه رسانه ها" بروزم. منتظر بازدید و نظردهی شما. یا علی

پلاک شکسته

سلام دوست عزیز [گل] امام‏صادق عليه‏السلام : بر شما باد خيرخواهى براى‏خدا نسبت به‏خلق او ؛ زيرا هرگز خداوند را با عملى بهتر از اين كار ملاقات نخواهى كرد . الكافي : 2 / 208 / 6 منتخب ميزان الحكمة : 556 التماس دعا